A leegyszerűsített udvarlási módok közé tartozik a fütyülés, vagyis a lányok után fütyülés nem túl kifinomult művészete is. Én sosem éltem ezzel az eszközzel, de kétségkívül sokan kedvelik, mármint a férfiak közül.
Elhaladsz egy építkezés mellett, a munkások pedig lelkendezve kísérik a lépteidet. De ugyanebbe a kategóriába tartozik, ha az autóban ülve dudálnak rád. Hogy ez kellemetlen a te szempontodból? Lehetséges. Másrészről viszont dicséret is. Gondolj egy romantikus filmre, ahol a főhős lány és fiú először utálják egymást, aztán persze rájönnek, hogy egymásnak teremtette őket az ég. Az elején azonban a fiú viselkedése gyakorta unszimpatikus, olyan, amilyet a való életben a lány gyaníthatóan elutasítana, aztán jön a varázsütés, ami mindent megváltoztat, a film nem létező csattanójaként boldogan élnek, míg meg nem halnak. Más kérdés, hogy ehhez hasonló esetek nem csupán a fikció világában léteznek, mert nem egy alkalommal fordult elő a környezetemben, hogy a fiú visszataszítóan viselkedett a lánnyal, aki mindeközben odavolt érte, és hónapok múltán összejöttek. Én meg az élet igazságát keresve félrevonultam egy sarokba. És ez azt bizonyítja, hogy sok férfi sajnos okkal csalódik a klasszikus udvarlási módszerekben.
De hátrébb az agarakkal.
Legyünk őszinték. Ha valakit vonzónak találunk, attól a kevesebbet is többnek érezzük, míg azt, aki távolabb esik szívünk centrumától, erőteljesebb munkára késztetjük, és gyakran akkor sem engedjük közelebb, ha már teljes énjéből kicsavarodott a kedvünkért.
Az első figyelemfelkeltés pedig akár a fütyülés is lehet, még, ha nem is lábad könnybe a szemed a próbálkozástól. Az udvarias hozzáállással más gond is adódhat. Szomorú elismerni, de az emberek ingerküszöbe valahol az égig érő paszuly magasságában található. Nem az ingerelhetőségüké, mert az a föld fölött két centiméterrel megáll.
Gondolj a saját életedre.
Milyen tartalmakat nézel meg a neten? Rákattintasz a balesetről szóló cikkre, amely semmiféle módon nem kötődik a mindennapjaidhoz, és egy ember haláláról számol be? Vagy több sérült kellene hozzá? De elég annak utánajárni, hogy 2002-ben, amikor elindultak a valóságshow-k Magyarországon, éveken át mennyivel igényesebb feladatokat kellett a szereplőknek végrehajtaniuk, mint tíz-tizenöt évvel később. Vagy gondolj arra, melyik ember hoz ki belőled intenzívebb érzéseket?
Az, aki rámenősen, kissé pimaszul viselkedett veled, vagy, amelyik előre engedett az ajtóban? Melyikről fogsz többet beszélni? Az egyszerűség kedvéért hasonló külső adottságokkal rendelkezzenek.
Gondolom érted, mire szeretnék kilyukadni.
Ömlik a tartalom, az inger az életünkbe, ahogy az aprócska lehetőségek is. Az emberek vágynak arra, hogy a képzeletbeli küszöb fölött maradjanak, ami némelyeknek fontosabb, mint azon agonizálni, milyen módon érik ezt el. Mert a léc valóban magasan húzódik, azonban a minőség ellentétesen arányos vele. Néha azaz érzésem, hogy minél egyszerűbb valami, vagy valaki, annál komolyabb népszerűségnek örvend. És ebbe a mókuskerékbe az értékes embereknek is be kell szállniuk, különben alul maradnak másokkal szemben. Ezért előfordulhat, hogy az is rád/utánad fütyül, aki amúgy kinyitja neked az ajtót, és valódi bókokkal öltöztet fel, aki megnyugtat, megnevettet és törődik veled.
Ebben a témában nincs jó, vagy rossz megoldás. A férfiak is szeretnék fölhívni magukra a figyelmet. Ki így, ki úgy. Ha zavar a füttyögés, gondolj arra, hogy nem mindenkit részesítenek ilyen fogadtatásban. Ez fontos, szóval leírom újra. Nem mindenki után fütyülnek a férfiak. És igen, nem is te vagy az egyetlen, aki után fütyülnek.
Ha kellemetlenül érint a bókolás eme formája, sétálj tovább lendületesen, magadban viszont morzsolj el egy mosolyt, mert jobb, ha utánad fütyülnek a férfiak, mint rád.
Egy gyors lájk belefér, hogy ne maradj le a következő cikkről?
Akkor... >>> Kattints ide <<<
Legyél hipnotikus csábító! Avagy a vágyfokozás 52 kevésbé ismert módszere;)
Kommentek