Örömlány garbóban? Külső kontra belső értékek – Pasivélemény

Vedd tudomásul, az is te vagy, amit magadon viselsz. A férfiak és általában az emberek a külső alapján ítélnek. Elsőre mindenképp. Hogy emiatt szidni kéne őket, abban nem vagyok biztos. 

Úgy gondolom, ez természetes, hiszen elsőként egy személy külsejével találkozunk.

Ha ápolatlannak találjuk, vagy túlságosan kihívónak, figyelemfelkeltőnek, rendre különböző vélemény alakul ki bennünk róla.

Persze érdemes leszámolni a sztereotípiákkal, vagyis, hogy a feltűnő szőkeség a Mercedes kabrióban nem biztos, hogy csupán az ágyban csillogtatott tehetsége és pénzfürdőben úszkáló férfi/férfiak hathatós támogatása miatt engedheti meg magának a luxust.

És még az sem biztos, hogy lehetetlen küldetés vele értékes témákról beszélgetni.

Ennek ellenére neki is, és neked is el kell fogadnod a tényt,

hogyha kiesnek a melleid a felsődből, akkor aligha várhatod el a többségtől, hogy megmentésre váró szende cicának lásson, és a nők ne irigykedéssel és utálattal vegyített savat szórjanak rád a szemeikkel.

Ha egy férfi előtt szeretnél védtelennek látszani, akkor is érdemes elkerülnöd az ilyesfajta szemet szúró, vagy egyenesen döfő praktikákat. Nyilván bajosan hiszem el neked, hogy önbizalomhiánnyal küszködsz, ha közben lengén hordasz kihívó ruhákat. Más kérdés, hogy pontosan tudom, a kettő nem zárja ki egymást.

És itt lép a képbe a második szint.

Amikor egy férfi a külsődet fedő mázréteg alatti világra is kíváncsi, megnyílhatnak számára a kapuk és ráébredhet, hogy az a nő, aki bizton állította, komoly önbizalomhiánnyal küszködik, valóban védtelen, sebezhető ártatlanság.

Habár a ruházata az ellenkezőjéről árulkodott.

Ennek ellenére úgy gondolom,

az összhangra kell törekedned. Semmi esetre se ülj fel a trendi-vonatra. Ne hordj ruhát csupán azért, mert az a menő. Ne beszélj másként, mint ahogy az egyéniségedből fakad, ne játssz olyan szerepet, amely idegen tőled, amellyel képtelen vagy azonosulni.

A játék sava borsa ebben rejlik.

Ha a külső mázadat a saját ínyedre faragod, és bármilyen helyzetben természetesnek tűnsz, akkor nyert ügyed van. Mert ebbe az is belefér, hogy alkalmanként szerepet játssz. Hiszen mindenki ezt teszi, ha nem vállalja, nem vállalhatja fel a saját érzéseit.

És mégis, hogy tehetné? Nem fogod melegebb éghajlatra küldeni a főnöködet, nem fogsz mindenkivel összeveszni, akivel véleménykülönbséged van, nem ugrassz azonnal a neked tetsző pasi ölébe, és nem adod neki oda magadat az első szóra, még akkor sem, ha a receptoraid üvöltenek utána. De amikor megtetted, lepedőtorreádorokat megszégyenítő amazonná változhatsz, aki a teste minden adottságát kihasználja, hogy teljesebb életet éljen. És ez úgy is megtörténhet, hogy előtte éveken át küszködtél, hogy ellazulj.

Mert a férfiak is eljátsszák a maguk szerepét.

A macsót, a vállalkozót, a ki tud nagyobbat mondani csata győztesét egy társaságban, vagy épp a jámbor kisfiút, akit az anyukájának kell útbaigazítania.

Persze ez is a valódi énjük egy része lesz. Ahogy neked is.

Szóval több út is áll előtted.

Az egyéniségeddel és a pillanatnyi érzéseiddel teljes összhangban öltözködsz, netán szándékosan bátrabban annál, és vagy szerepet játszol, amellyel összezavarhatod a férfiakat (majd azok, akik átjutnak a szűrődőn, bebocsátás nyerhetnek a valódi Te megismerésébe) vagy az egyéniségedhez hűen kezeled az embereket függetlenül az öltözetedtől.

Hogy az egyéniségedtől lefelé mozduljon el a ruházatot, csak kifejezetten megfontolt esetekben javaslom. Mondjuk, ha tárgyaláson szeretnéd komfortosabbá tenni partnered számára a beszélgetést,

vagy taktikusságból szeretnéd magadat tucat autónak láttatni, miközben belül Ferrari motor hajt.

Bármi is legyen a célod, ügyelj rá, hogy az egyéniséged és a külsőd képzeletbeli vonala előbb utóbb találkozzék, kerülj egyenlőségbe.  

Fotó: Daniel Rigdon/Unsplash

Címkék: ,

Egy gyors lájk belefér, hogy ne maradj le a következő cikkről?

Akkor... >>> Kattints ide <<<

Legyél hipnotikus csábító! Avagy a vágyfokozás 52 kevésbé ismert módszere;)

 

 

Tovább a blogra »