A szakítás mindig embert próbáló feladat, főleg, ha téged hagytak faképnél. Különböző borzalmak léteznek, amit az emberek képesek egymás ellen tenni, kukába dobva a közös szép élményeket, akár éveket. Alább egy személyes vizsgálat és John Grey PhD, A férfiak a Marsról a nők a Vénuszról jöttek című könyve alapján készült listát és technikákat olvashatsz.
Az exed, mint személy vizsgálata.
Miután világossá vált, hogy a kedvesed valóban elhagyott, és gyakorlatilag nincsen visszaút, el kell kezdened a tragédia feldolgozását. Nem halogathatod tovább, hiszen az olyan lenne, mintha a saját sírkövedet ásnád. Persze a továbblépés nem történik meg egyik napról a másikra (sajnos).
Magadtól sem szabad azt elvárnod, hogy ez bekövetkezzen, a legfontosabb, hogy őrizd meg a hidegvéredet, és igyekezz minél gyakorlatiasabban gondolkodni.
Ennek első lépése, hogy számot vess arról, milyen ember is távozott önakaratából az életedből? Mit tett ő, amit esetleg más ne tudna megtenni? Vizsgáld meg magát a személyt, amit érdemes a következőképpen megtenned.
- Tedd magad elé a fényképét. Nézd úgy, hogy ne fókuszálj rá a szemeddel, mintha csak a távolba merednél.
- Gondolkodj el azon, hogy kit is látsz. Mond ki, vagy írd le, ki volt ő Neked? Mit jelentett a számodra?
- Hunyd be a szemed, és hívd elő memóriádból a képet. Koncentrálj erősen ara, hogy a fotót fokozatosan egyre távolabb lásd önmagadtól. Addig kövesd, míg szinte eltűnik valahol a háttérben. Gyakorold, amíg nem megy tökéletesen.
- Vegyél elő papírt és tollat. Készíts két oszlopot. Az egyikhez tegyél egy plusz, a másikhoz egy mínuszjelet. Ezután a körülményekhez képest a legobjektívebb szemléletben, vezesd le a papíron, hogy a volt párod mely tulajdonságait kedvelted, és melyeket tartottál idegesítőnek, esetleg bántónak? Melyek a szép, és a kevésbé szép emlékek vele kapcsolatban? Értelemszerűen a pozitív oldalra írd a jó, a negatívra pedig a rossz megjegyzéseket. Hogyha végeztél, tedd el a papírt, amire a jegyzeteket készítetted, írj rá egy dátumot is. Ennek akkor lesz majd jelentősége, amikor egy fél évvel később előveszed, látni fogod, hogy változott –e a véleményed.
Beszélgess vele
Azt mondják, a szerelem bolonddá tesz. Minden bizonnyal erre a következtetésre fogsz jutni, ha a következő praktikához folyamodsz. Játssz el magadban többször párbeszédeket a volt pároddal, melyek azokat a kérdéseket feszegetik, amik a leginkább foglalkoztatnak a szakítást illetően. Vedd sorba, hogy miket kérdeznél tőle, amikre esetleg nem kaptál választ a való életben.
Mondd el neki, hogy mennyire megbántva érzed magad, és szeretnél vele lenni, de tudod, hogy ő már nem érez így. Képzeld el magadban az ő válaszait is, és az egészet írd le egy papírra.
A párbeszédeket többször is megismételheted, és a hangulatodtól függő befejezéseket írhatsz rájuk. Mindez abban lehet a segítségedre, hogy esetenként egyszerűen kiírd magadból a fájdalmat, a haragot, a kétségbeesést.
Természetesen számos más megoldás is létezik arra, hogy kiűzd magadból a bánatot (zenehallgatás, sport, olvasás), viszont véleményem szerint, ha leírod a gondolataidat, az egyrészt segít tárgyilagosan gondolkodni, hiszen meg kell fogalmaznod a véleményedet, másrészt pedig nyoma is marad, és így lehetőséged lesz áttekinteni dühöngő lelked változásait és fejlődését.
A párbeszédek megfogalmazásakor törekedj arra, hogy képes legyél úgymond kibújni a saját bőrödből, és a másik fél fejével is gondolkodni, ne csupán a saját szemszögedből ítéld meg a szituációkat.
A konfliktusok, illetve a téged bántó események leírásának előzőekben említett technikája nem pusztán párkapcsolati kérdésekben lehet a segítségedre, hanem, hogyha megtanulod megfelelően alkalmazni, akkor akár iskolai, munkahelyi, vagy bármilyen más emberi kapcsolat tekintetében felhasználhatod önmagad megnyugtatására.
Valóban olyan különleges volt?
Fontos, hogy áttekintsd magadban, mekkora szerepet is töltött be az életedben a volt párod. Mik voltak azok a tulajdonságok, cselekedetek, amelyek különösen fontosak voltak a számodra? Az életkorodtól, illetve a párkapcsolati tapasztalataidtól függően képes leszel arra, hogy megítéld, mi az, ami fontos és mi az, ami kevésbé vagy egyáltalán nem. Ezért tudni fogod, hogyha átgondoltan sorra veszed a jelen helyzetben esetenként nélkülözhetetlennek tűnő tulajdonságokat, hogy melyeket nem lesz képes más, csakis a volt párod megadni neked.
Ebből azonban egyenes út vezet a felismeréshez, hogy mindezeket más is képes lehet biztosítani a számodra.
Ezért érdemes minden gondolatot, meglátást, érzést papírra vetned, ugyanis ezzel könnyebben tudod mérlegelni a volt párod értékeit és kevésbé előnyös tulajdonságait. A szakítás utáni első időkben biztosan sokkal nagyobb jelentőséget fogsz tulajdonítani az exed pozitív oldalának, mint néhány hét, esetleg hónap elteltével, de ez így természetes. Az egész szakítási önsiratást azonban ne engedd tovább húzni 1 hónapnál. Ha azt veszed észre, hogy eltelt ennyi idő, és te még mindig el akarod ásni magad a föld mélyére, akkor kérj segítséget. Mert ennél hosszabb távú gyászidőszak az egészségedre is negatívan hathat, szóval kérlek, ne nagyold el. Szedd össze magad. Tudatosan.
Amikor majd később visszaolvasod az írásaidat, feltételezhetően látni fogod a különbségeket a közvetlenül szakítás utáni, és a néhány hónappal későbbi gondolataid között. A kedvesed „átvizsgálása” ily módon sokat lendíthet az előrelépésedben, mert segít megérteni azt, hogy mi is fontos neked igazán egy párkapcsolatban, és segíthet önmagad mélyebb megismerésében is.
Egy gyors lájk belefér, hogy ne maradj le a következő cikkről?
Akkor... >>> Kattints ide <<<
Legyél hipnotikus csábító! Avagy a vágyfokozás 52 kevésbé ismert módszere;)
Kommentek